Realitní kancelář do nepohody

 

Zprávy z domovy i ze světa

 

Výběr našich zpráv je odsouhlasen Ministerstvem PRAVDY ČR.  Případné připomínky proto nebudou akceptovány.


Nebinární Češka Eva šla donaha a hlásí: Jsem teď transmuž a zároveň lesbička

2. dubna 2021

Narodila se jako žena a od rodičů dostala jméno Eva. Před dvěma lety si ale uvědomila, že je nebinární osobou, a svým nejbližším oznámila, aby ji oslovovali v mužském rodě. Teď je tady další změna v životě Češky Evy Švagr. Dívka, která si říká také Ezra, na sociální síti oznámila, že je nově transmužem a zároveň i lesbičkou. I ti nejliberálnější kamarádi jsou z jejího rozhodnutí v šoku a diví se, jak tyto dvě identity lze skloubit dohromady.

Více na Expres.cz

Něco mě kouslo do zadku, křičela Američanka ze záchoda. V latríně se ukrýval medvěd

20.2.2021

Hororový zážitek na celý život zažila Shannon Stevensová z americké Aljašky. Když v jednom z odlehlých míst poblíž městečka Haines odešla z jurty vykonat potřebu do nedaleké latríny, kousl ji přímo do zadku medvěd, který se v ní ukrýval, uvedla agentura AP.

„Došla jsem na záchod a sotva jsem si sedla na mísu, něco mě kouslo do zadku. Zařvala jsem a okamžitě vyskočila,“ popisovala Stephensová. Její bratr Erik se svou přítelkyní ji pak odnesli do své zhruba 50 metrů vzdálené jurty.

Erik se pak k latríně vrátil s lampou a nevěřil vlastním očím. „Otevřel jsem poklop a přímo z díry na mě zírala medvědí hlava. Poklop jsem zavřel, jak nejrychleji to šlo,“ popisoval a dodal, jak se sprintem vydal k jurtě, kde oběma přítomným ženám sdělil, že musí okamžitě vypadnout.

Společně tak odjeli zpátky do města Haines, kde Shannon pro jistotu zamířila do nemocnice. Její zranění ale nebyla vážná.

Více

Nizozemsko: Opětovně registrována strana pedofilů

15.9.2020 11:16 Zdroj

V Nizozemsku byla 7. srpna opětovně registrována "politická" strana Shovívavost, svoboda a odlišnost (PNVD).

Fakticky se jedná o obnovu strany založené v roce 2006 třemi pedofily, která byla v roce 2010 zakázána.

Původním požadavkem byla např. legalizace sexu s osobami staršími 12 let a nekriminalizování držení dětské pornografie. K těmto postulátům dnes přidává požadavek opětovné legalizace zoofilie a legalizaci nekrofilie – pod podmínkou písemného souhlasu zemřelé osoby. "Všichni lidé, bez ohledu na věk, v tom i děti, mají právo na kontrolu nad svým tělem. Týká se to i sexuální činnosti. Každý může mít na základě souhlasu sexuální kontakty," píše se v programovém prohlášení strany.

Nová pravidla: Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara

Od roku 2024 zavedla oscarová akademie nová pravidla pro Oscara za nejlepší film. Filmy, které nebudou obsahovat dost etnických a sexuálních menšin, nebudou mít šanci.

9.9.2020, Zdroj : Novinky.cz

Film musí splnit nejméně dva ze čtyř standardů, aby se mohl ucházet o Oscara za nejlepší film. První standard se soustředí na zastoupení na plátně a náměty. Film musí plnit nejméně jedno ze tří kritérií.

První kritérium – film musí mít nejméně jednoho herce v hlavní roli nebo významné vedlejší roli, jenž pochází z menšin (Asiaté, Hispánci, Afroameričané, původní Američané – indiáni –, osoby ze středního východu, severní Afriky, Havajci či osoby z pacifických ostrovů).

V celém hereckém souboru musí tvořit nejméně 30 % herců v menších rolích ženy, lidé z etnických menšin, LGBTQ+ komunita nebo lidé s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a úplně neslyšící.

Další kritérium se týká příběhu, který se musí točit kolem žen, etnických menšin, LGBTQ+ komunity nebo lidí s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšících a neslyšících.

LGBTQ+ režisér nebo producent Další standard se týká celého štábu a vedení. Nejméně dva vedoucí pracovníci v tvůrčí funkci (například režisér, castingový režisér, hlavní kameraman, střihač nebo producent) musí být opět ženy nebo musí pocházet z etnické menšiny, LGBTQ+ komunity nebo musí jít o lidi s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a neslyšící. Navíc alespoň jeden z nich musí být z následujících skupin: Asiaté, Hispánci, Afroameričané, původní Američané (indiáni), osoby ze středního východu, severní Afriky, Havajci či osoby z pacifických ostrovů. Celý štáb se navíc musí skládat z 30 % z příslušníků znevýhodněných menšin.

Další standard požaduje, aby studio platilo stážisty, kteří pocházejí z následujících skupin: ženy, etnické menšiny, LGBTQ+ komunita, lidé s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a neslyšící.

Velká studia mají povinnost zavést v podstatném rozsahu trvalé stáže a praxe pro členy znevýhodněných menšin ve většině oborů – produkce, postprodukce, hudba, vizuální efekty, marketing, distribuce, PR.

Poslední standard požaduje, aby filmová společnost zaměstnávala několik manažerů z menšin v marketingovém a PR týmu.

Trať, kde se srazily vlaky, je zabezpečena nejlépe v ČR.

Havlíček: Trať, kde se srazily vlaky, je zabezpečena nejlépe v ČR. Rezignovat odmítá

15. července 2020, 07:15 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK.

Trať u Českého Brodu na Kolínsku, na které se v úterý pozdě večer srazily osobní a nákladní vlak a při níž zemřel jeden člověk, je podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nejlépe zabezpečená v republice. Zdroj: https://eurozpravy.cz/domaci/doprava/havlicek-trat-kde-se-srazily-vlaky-je-zabezpecena-nejlepe-v-cr-rezignovat-odmita.0a6abdca/

Vlak může na červenou jet na dohled.

https://www.ceskatelevize.cz/teletext/ct/?page=113&ver=TXT 17.7.2020, 12:40 hod

Po hlavním koridoru z Prahy na Kolín jezdí vlak v průměru každé tři minuty. Podle Petra Šlégra z Centra pro efektivní dopravu mohlo nehodě na Českobrodsku předejít zavedení evropského systému ETCS, který na lokomotivu přenáší z trati informace o tom, že vlak má povolenou jízdu a jak daleko může. Nynější systém na koridoru jen s předstihem říká, co bude na návěstidlu. Když na návěstidle svítí červená, musí strojvedoucí zastavit, ale pak může jet dál podle tzv. rozhledových poměrů. Dříve musela souprava 3 minuty čekat a pak směla jet dál maximálně 30 km/h.

Tak ty dva citace výše mi ňák mu nehrajou!

Na hlavním koridoru z Prahy do Kolína musí vlak na červenou zastavit, ale pak může jet dál. Strojvůdce prostě musí dávat bacha.

Na ostatních tratích už asi nemusí ani dávat bacha. Jede furt !

 

Japonce našli v krku červa. Mohla za to tradiční pochoutka

Když vás škrábe v krku, většinou se jedná o známky nachlazení nebo angíny. To předpokládala i 25letá žena z Tokia. Doktoři ale zjistili, že v jejích mandlích se uhnízdil 4 cm dlouhý červ. Japonští lékaři to uvedli v případové studii v červencovém čísle časopisu The American Journal of Tropical Medicine and Hygiene.
Čtyři centimetry dlouhá hlístice Pseudoterranova azarasi, kterou lékaři z tokijské nemocnice St. Luke našli 25leté pacientce v mandlích, zřejmě pocházela ze syrových ryb. Pacientka přiznala, že pět dní předtím, než zašla s bolestmi krku do nemocnice, jedla různé druhy sašimi, tradiční japonské pochoutky v podobě tenkých plátků syrového rybího masa.

Více najdete na Novinkách

V Mongolsku je dýmějový mor. Chlapec snědl nakaženého sviště a zemřel.

14.7.2020

Mongolsko se potýká s dýmějovým morem. Smrtelné chorobě podlehl 15letý chlapec v provincii Gobi-Altaj. Desítky lidí, s nimiž přišel do styku, jsou v přísné izolaci, karanténa byla uvalena na dalších pět okresů, píše deník Daily Mail. Teenager se nakazil poté, co snědl uloveného sviště. Zemřel tři dny poté, co nakaženého hlodavce snědl.

Více najdete na Novinkách

 

Moc velkej dluh

 

Přestaňte říkat manžel a manželka, vyzývá OSN

Dnes 1.6.2000, Novinky

Organizace spojených národů (OSN) vyzvala k upuštění od genderově zabarveného slovníku. Vhodnější jsou podle ní z hlediska rovnosti pohlaví korektnější výrazy. V anglicky psaném příspěvku na Twitteru OSN zároveň ukázala, jak na to. Pojmy jako přítel nebo přítelkyně radí nahrazovat univerzálním pojmem partner, manžel či manželka má být nahrazován slovem druh.

Zdroj

Vybráno z diskuze k článku:

Jan Limberg, Staré Město Dnes 22:21 +21 | -0 Tak to je fakt sranda.Já vlastně nevím jestli mám covita-19,nebo covitku-20.A pak,že koronavirus je celosvětově nějaký problém.Hlavně nejezte netopýre.!!! diskuze se ztratila. Já jen přidám. Netopýre musí být dovařená a pak se dají jíst.

 

Návrat Švýcarů do práce: Prostitutky ano, sportovci si počkají

28. května 2020

Švýcarské prostitutky se budou moci od počátku června vrátit na svá pracoviště. Tamní politici upřednostnili nejstarší řemeslo světa před opětovným spuštěním provozu řady jiných profesí, s jejichž výkonem je spojen blízký fyzický kontakt. Stopku má zatím například zápas v judu a wrestlingu, nebo taneční soubory.

Více na

Prostituce v době koronaviru? Lehké ženy sepsaly nová pravidla, budí údiv.

12:59, 21. května 2020 Autor: Petr Nový / Globe24.cz / ČTK

Do složité finanční situace se kvůli omezením, k nimž vedl koronavirus, dostala značná část německých prostitutek. Usilují proto o co nejrychlejší návrat do práce. Aby to bylo možné, předložily nový hygienický plán, který počítá například se sexem maximálně ve dvou nebo vždy nasazenou ochranou úst a nosu. V rozhovoru s ČTK to řekla Susanne Bleierová Wilpová z německého Svazu pro erotické a sexuální služby.

"Situace je katastrofální. To platí pro celou branži," tvrdí Bleierová Wilpová, podle níž se v Německu prostitucí živí až 200.000 žen a mužů. Jen zhruba 33.000 z nich je přitom oficiálně registrováno, a má tedy v době pandemie nárok na podporu ze strany státu. Všichni ostatní, pokud nemají podporu díky druhému zaměstnání, si musí poradit sami.

"Pro ty to vypadá hodně černě, protože je mezi nimi už tak mnoho marginalizovaných sexuálních pracovníků, kteří i před koronavirem žili z ruky do huby. Nynější situaci tak čelí bez úspor a samozřejmě bez zákazníků," podotýká s tím, že prostituce je teď v celé zemi v rámci karanténních opatření zakázaná. Situaci mnoha z těchto sexuálních pracovníků komplikuje nedostatečné vzdělání a malá znalost němčiny, kvůli nimž jen těžko shánějí jinou práci.Svaz pro erotické a sexuální služby proto už začátkem března založil fond na podporu krizí nejpostiženějších prostitutek a prostitutů. Zatím vybral kolem 25.000 eur (684.000 Kč) a podpořil přes 200 lidí.

Dlouhodobé řešení to ale podle Bleierové Wilpové, která sama jako prostitutka pracovala deset let, než si našla práci v oblasti IT, být nemůže, a je proto nutné, aby se sexuální služby mohly znovu začít poskytovat. "Chceme, aby aspoň někteří mohli znovu začít pracovat," poznamenává s tím, že už se v Německu mohly otevřít i jiné provozovny, které vyžadují fyzickou blízkost, ať už to jsou kadeřnictví nebo část masérských salónů. Samozřejmé je podle Bleierové Wilpové, že přitom musí být zajištěno zdraví a bezpečnost sexuálních pracovníků i zákazníků. Devítistranný hygienický koncept Svazu pro erotické a sexuální služby proto počítá například s tím, že se prostitutky a klienti nebudou zdravit podáním ruky ani jiným způsobem, který vyžaduje fyzický kontakt, nebo s tím, že zákazníci, kteří mají zánět dýchacích cest či teplotu, nebudou mít nárok na žádné služby. "Důsledně je třeba dodržovat nošení ochrany úst a nosu," stojí také v plánu, který z tohoto důvodu zakazuje orální sex. I během jiných praktik má být vždy mezi hlavami obou zúčastněných odstup minimálně jednoho lokte. Velmi kontroverzní může být část konceptu, která počítá s tím, že každý klient na čtyři týdny zanechá sexuálnímu pracovníkovi své kontaktní údaje, které budou použity, pokud se u prostitutky či prostituta časem prokáže nákaza.

Bleierová Wilpová věří, že tyto návrhy poslouží jako základ pro vyjednávání s politiky o tom, kdy a za jakých podmínek znovu prostituci umožnit. Žádné iluze si ale nedělá. "Naše branže není jen jednou z těch, která je krizí způsobenou koronavirem postižena nejhůře, ale zároveň bude pravděpodobně tou, která bude muset čekat nejdéle, než se jí dotkne uvolnění opatření," míní.

Zdroj

Ke španělským poslancům promlouvala osmiletá transexuálka

3. 12. 2019, 21:46 ČTK
Velkou pozornost vyvolalo v úterý na sociálních sítích video s projevem osmileté holčičky, která v regionálním parlamentu na jihozápadě Španělska vyzvala politiky, aby bojovali proti diskriminaci lidí s menšinovou sexuální orientací. Sama školačka o sobě prohlásila, že je transsexuálka a že jen díky svému okolí se cítí šťastná.

Zdroj

Tělo muže samovolně produkuje alkohol. Přestože nepije, je neustále opilý

27.10. 2019 15:31

NEW YORK. Téměř padesátiletému muži žijícímu ve státě Severní Karolína v USA nikdo nevěřil, že není opilec. Když ho zastavila policie, odmítl dechovou zkoušku a podstoupil rozbor krve: ten ukázal, že mu v ní proudí zhruba dvě promile alkoholu. Odborníci později zjistili, že alkohol jeho tělo produkuje samovolně.

Zdroj

Světová muzea porušují vyváženost zastoupení pohlaví. Mezi vycpanou zvěří převládají samci

27.10. 2019, 12.30

Londýn/Praha. Světová muzea zásadním způsobem porušují vyváženost zastoupení pohlaví mezi sbírky vycpaných zvířat. Je v nich totiž příliš málo samiček. Takové jsou závěry studie zaměřené na ověření rovného přístupu k oběma pohlavím ve světových přírodovědných muzeích, kterou zveřejnila agentura AFP.
„Pokud budeme přehlížet samičky, nezískáme úplný obraz života,“ postěžovala si Natálie Cooperová z londýnského přírodovědného muzea, jedna z autorek studie.

Zdroj

Nic než vaginy. V Londýně otevřou muzeum ženských genitálií

25. 9. 2019, 9:04

Na Islandu mají muzeum penisů, Londýn se zase bude pyšnit muzeem vagin. Otevře se v listopadu, přičemž má plnit zejména edukativní funkci. Tým instituce chce bojovat proti stigmatu, který prý vaginy obestírá, součástí budou rovněž občasné workshopy či diskuse, píše server CNN.

Zdroj Novinky

Zákaz reklam se stereotypy o pohlaví

14.8.2019

V Británii poprvé zakázali reklamy podle pravidla, které nedovoluje přisuzovat mužům a ženám stereotypní role.

V reklamě výrobce potravin Mondelez zaujme výrobek dva muže v jídelně tak,
že jeden zapomene své dítě na jedoucím vydávajícím pásu. Na konci dítě zachytí a pošeptá mu 'Tohle mamince neřekneme'.

Podle 120 stěžovatelů klip naznačuje, že se muži nedokážou postarat o děti.
Druhý klip propaguje elektromobil VW záběry muže při různých činnostech a končí ženou na lavičce u kočárku.

Dle 3 stížností naznačuje, že mužům patří nebezpečné aktivity a ženám pasivní péče.

Zdroj Teletext ČT, ZAJÍMAVOSTI 14.8.2019

Aktivistka Jessica Yanivová je chlap, cítí se jako žena a je lesba

24.7.2019

Kanadská transgender aktivistka vystupující pod jménem Jessica Yanivová žádala kanadský kosmetický salon o brazilskou depilaci jejích mužských genitálií, kosmetičky to ale odmítly.Podala 13 stížností k Soudu pro lidská práva
Aktivistka používající jméno Jessica Yanivová už delší dobu na Twitteru vystupuje jako „pyšná lesba“. „Nikdy se nevzdám boje za rovnost lidských práv,“ píše v nejnovějším příspěvku.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/

V nemocnici měli muže za obézního. Jeho těhotenství poznali příliš pozdě

21.5.2019

Neobvyklý tragický případ řešila jedna z nejmenovaných nemocnic v USA. Na pohotovost přišel muž, který si stěžoval na silné bolesti v podbřišku. Lékaři ho považovali za obézního muže, který přestal brát léky na vysoký krevní tlak a jehož stav není urgentní. Až příliš pozdě se přišlo na to, že muž ve skutečnosti rodí.

Zdroj

Muž během spánku spolkl bezdrátové sluchátko. Hrálo mu dál v žaludku

7. května 2019 0:09
Muži z Tchaj-wanu se povedlo ve spánku sníst jedno z bezdrátových sluchátek AirPods, se kterými usnul v uších. Šokující zjištění přišlo ve chvíli, když zjistil, že mu stále hraje v žaludku. Funkční bylo i poté, co prošlo celou jeho trávicí soustavou.

Zdroj


V Japonsku mají první muzeum exkrementů na světě

18. dubna 2019
Japonsko se může chlubit světovým unikátem, údajně prvním muzeem exkrementů. Autentické exponáty byste v něm však nenašli, v expozici jsou vystaveny pestrobarevné toalety a hovínka jako
vystřižená z kreslených filmů. Podle tvůrců muzea má expozice odbourat jisté tabu ohledně vylučování, píše agentura Reuters.

Zdroj


Ministr dopravy Ťok odchází po letech na vlastní žádost z vlády.

11.4.2019
Vstoupí do dějin dopravy převratnými činy: k žádosti o vydání řidičského průkazu už není třeba dodávat fotografii a přeregistrování automobilu lze učinit i mimo trvalé bydliště. Také tím, že stavba dálnic za jeho působení probíhala tempem 3,46 mm denně.

Zdroj


Americká babička si porodila vlastní vnučku. Odnosila ji svému homosexuálnímu synovi

3. DUBNA 2019, 8:28 LIDOVKY.CZ > RELAX > VĚDA
Omaha (USA) Jednašedesátiletá Američanka porodila zdravou dívku, která je její vnučkou. Dítě odnosila ve svých útrobách proto, že chtěla pomoci svému homosexuálnímu synovi a jeho manželovi. Sama jim možnost využít svou dělohu nabídla, píší americká média.
Zdroj

 


Ochrnutá koza se naučila chodit po zadních

Pravidlo, že příroda si vždycky cestu najde, platí stoprocentně v případě kůzlete, které ochrnulo na přední nohy.
Navzdory předpokladům indického farmáře, zvíře se brzy naučilo využívat k pohybu pouze zadní nohy a chodí
vzpřímeně po dvou.
Více na :


Nestihl kompletní přeměnu pohlaví, protože otěhotněl a porodil syna

11. března 2019 9:10
Wyley Simpson (28) před lety býval ženou. Podstupoval hormonální léčbu, nechal si odstranit ňadra a čekalo ho i odstranění ženských genitálií. Přesto otěhotněl a nyní má syna. „Dalšího potomka s partnerem nechceme, lidé nás šikanují,“ říká muž.
Zdroj


Delikatesa, nebo jen výstřelek? Italská restaurace nabízí hostům smažený vzduch

2.3.2019 Novinky.cz
Hlídáte si množství zkonzumovaného jídla? Tak to by vás jistě uspokojila nabídka restaurace Feva v italském městě Castelfranco Veneto. Její specialitou je totiž smažený vzduch. Jedná se o kuličku z tapioky, uvnitř které překvapivě nenajdete vůbec nic, tedy kromě vzduchu. Hostům ji servírují na pomyslném obláčku, uvádí agentura Caters News.
Více Zdroj


Srbské premiérce porodila syna lesbická přítelkyně. Je první ženou v čele srbské vlády

22.2.2019
Srbská premiérka Ana Brnabičová má syna. Porodila jí ho ve středu její homosexuální partnerka Milica
Djurdjičová, oznámila bělehradská média, jejichž informaci následně potvrdil kabinet předsedkyně vlády.
Brnabičová, které je 43 let, stanula ve funkci premiérky v roce 2017.
Stala se vůbec první ženou v čele srbské vlády a zároveň i prvním srbským premiérem s homosexuální orientací.
Zároveň je také jednou ze tří žen, které v novodobé historii očekávaly příchod dítěte při vykonávání funkce
předsedkyně vlády. Další byly premiérky Nového Zélandu a Pákistánu.
Podle sdělení premiérčina úřadu porod přítelkyně Brnabičové proběhl v pořádku bez komplikací. Chlapec se jmenuje
Igor. On i jeho matka se mají dobře. Brnabičová kvůli této očekávané události odložila středeční plánovanou
návštěvu Bruselu, poznamenal v této souvislosti na svém webu list Kurir.
Informace o porodu premiérčiny partnerky, doktorky Milici, jsou zatím vesměs kusé a nezahrnují žádnou zmínku o
biologickém otci novorozence. Obě ženy spolu žijí, byť v Srbsku zatím nejsou legalizovány sňatky mezi osobami
stejného pohlaví.
Zdroj: Čtěte více


Lidský hermafrodit v rodných listech. Německo uznalo třetí pohlaví

14. prosince 2018 16:56  Autor: ČTK
V Německu se nově do rodného listu bude zapisovat jedno z trojice pohlaví - mužské, ženské, či různé (divers). Příslušný návrh zákona z dílny koalice konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD), který počítá i se zápisem pohlaví "bez údajů", ve čtvrtek schválil Spolkový sněm a dnes i Spolková rada. Reagovaly tak na loňské rozhodnutí ústavního soudu.

Dosud bylo ve spolkové republice možné pro zápis do rodného listu vybírat mezi mužským a ženským pohlavím, případně uvést "bez údajů". Ústavní soud ale v říjnu 2017 došel k tomu, že tato pravidla porušují osobnostní práva i protidiskriminační nařízení a dal zákonodárcům čas k nápravě do konce letošního roku. Podle soudců musí existovat možnost "pozitivního zápisu pohlaví" také pro lidi, jejichž tělo má mužské i ženské prvky. V Německu jich je asi kolem 160.000.

Úprava počítá s tím, že u novorozenců, kteří se nedají jasně přiřadit k ženskému, nebo mužskému pohlaví, bude možné zvolit "různé" pohlaví. Případnou změnu pohlaví v rodném listu ale ani nyní schválená novela příliš neusnadní. Bude totiž ve většině případů vázána na předložení lékařské zprávy a jen ve výjimečných případech bude stačit místopřísežné prohlášení dotyčného.

To kritizovala například organizace lesb a homosexuálů LSVD, podle které se pohlaví neodvozuje jen z tělesných znaků, ale je ovlivňováno také sociálními a psychickými faktory.
Zdroj

Archiv zpráv


Ručně modelovaná keramika