Realitní kancelář do nepohody

Zprávy z domovy i ze světa - Archiv

 

Výběr našich zpráv je odsouhlasen Ministerstvem PRAVDY ĆR.  Případné připomínky proto nebudou akceptovány.


Ministerstvo vnitra má občany rádo.

8.1.2017

Ministerstvo pravdy poradí, co a jak si myslet.

Jediná „státní pravda“, jediný povolený názor. Tak začala normalizace. Petr Žantovský varuje před plánovanými aktivitami vnitra

Zdroj


Obamová v posledním projevu ocenila imigranty a rozmanitost

6.1.2017

Michelle Obamová v pátek ve svém posledním projevu v roli americké první dámy nepřímo kritizovala nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Hovořila totiž o rozmanitosti ve Spojených státech a ocenila imigranty, kteří v zemi žijí, napsal americký list The Washington Times.

Zdroj


Státní dluh klesl o 61 800 000 000 Kč

3.1.2017

Nejlepší výsledek od vzniku Česka. Rozpočet skončil loni s přebytkem 61,8 miliardy korun. Schválený rozpočet přitom počítal se schodkem 70 miliard korun.

To mělo MF tedy prima odhad. Nebo jsou mimo mísu?

Přece jen odchylka 132 mld. Kč je taková, že bychom si snad napříště nějaké sestavování rozpočtu skoro mohli odpustit.

Zdroj


Projekt Smart Cities za 700 mega

26.12.2016

Pražští politici na podzim přiklepli téměř 700 milionů na projekt „Chytrých měst". Peníze půjdou v příštích dvou letech na koncept, jehož cílem je zavést informační a komunikační technologie do infrastruktury města.

Na rozdělení stamilionů budou dohlížet především politici z hnutí ANO. A Adriana Krnáčová, primátorka za tuto partaj, už má první představu, jak by se Praha mohla začít měnit v město moderních technologií.

Jak řekla redakci Seznam Zprávy, už příští rok by se Pražané mohli v ulicích dočkat chytrého osvětlení, které šíří wifi signál, nebo chytrých laviček, jež dokážou dobít třeba mobilní telefon. „Zkoušíme, co by bylo ideální pro Prahu,“ řekla Krnáčová.

Primátorka zvažuje, že by pražskou část Veleslavín propojily s Letištěm Václava Havla elektromobily. Dobíjecí stanice by chtěla primátorka i před Novou radnicí na Mariánském náměstí.

Zdroj

Doplňujeme, že je tak dobře. Praha má luxusně opravenou silniční síť i s chodníky, vzorně uklizené jsou už celé čtvrtě Prahy. Už není za co utratit nadbytečné peníze.


Zateplit a pak zateplení zlikvidovat

24.9.2016

Když stavební firmy zjistily, že státní podpora a dotace při zateplování jsou skvělým byznysem, rychle se na něj vrhly a na předchozí zakázky se vykašlaly. Mnohé firmy neměli absolutně žádné zkušenosti se zateplováním, rychle nabraly nekvalifikované lidi a výsledkem je, že mnoho zateplených domů se bude muset časem strhnout.

Absolutní smrtící věcí je kombinace vnějšího zateplení polystyrenem a plastových oken. Tento mix vede k ucpání domů a špatné cirkulaci vzduchu v bytech, vytváří se prostředí, kde se nedá normálně žít. Zateplování polystyrenem je zvěrstvo, protože je to vlastně neekologický produkt z ropy, z něhož unikají různé plyny a dům se jako kdyby potáhne nepropustnou hmotou.

Vymyslí se nové programy na utrácení peněz

Zdroj

 

Jiří Brada

26.10.2016

Tak nám prej na Hradě nevyznamenali strejdu Jirku Bradu, paní Müllerová.
Píšou vo tom po celým internetu. Někteří říkají, že to je vzácnej člověk. Kdo ho osobně zná, tak to určitě potvrdí.
Nejlíp ho znal ten Sobotka a tak mu dal pěknou medajli sám. Voni se prej znali už vod druhý války.
Já sem vo něm nikdy neslyšel, až teď. Já sem ale jen vobyčejnej člověk a takový známosti já nemám.
Ale medajli si určitě zaslouží, když to říká ten magistr Herman.

Poslanci si snížili platy víc, než chtěli.

9.2.2011

Poslanci si na konci loňského roku odhlasovali snížení platů o pět procent a zároveň si zdanili náhrady. Předpokládali, že budou mít na výplatních páskách o pár tisíc méně. Lednová výplata ale řadu z nich zaskočila. Oproti loňsku jim příjem klesl o 18 až 25 tisíc korun. Za rok tak přijdou zhruba o 300 tisíc.

"Samozřejmě, že nám to vadí," postěžoval si on-line deníku Týden.cz poslanec Jan Látka (ČSSD).

Marek Benda, kterého server také oslovil, předpokládal, že poslanci přijdou tak o 11 až 12 procent, ve finále je to ale v průměru až 20 procent. To, že poslancům platy o tolik klesly, má několik příčin. Za prvé snížení příjmu o pět procent, což platí i pro senátory, ministry, soudce a státní zástupce.

Pětiprocentním snížením si poslanci zároveň snížili i náhrady, které se vypočítávají právě z výše platu. Na náhrady si poslanci navíc uvalili patnáctiprocentní daň. Nově se náhrady také započítávají do superhrubé mzdy, což znamená, že zákonodárci odvádějí vyšší zdravotní a sociální pojištění.

"Skutečně jsem to nevěděl. Je to asi moje chyba, samozřejmě. Ale měl jsem pocit, že dohoda vládní koalice směřuje k tomu, že náhrady mají být zdaněny, nikoli že se z nich bude platit sociální a zdravotní pojištění," řekl iDNES.cz Benda.

"Řekl bych, že stav, kdy zákonodárná moc je platově pod šéfy sekcí na ministerstvu, je nenormální," dodal.

Zdroj

A tyhle lidi tvoří zákony pro deset milionů obyvatel ČR. Potěš Pán Bůh.


Nechte Čunka ve vládě

21.4.2009

Náš výzkumný ústav financí předložil překvapující statistiku. Exvicepremier, exministr, exstarosta Jiří Čunek byl nejpřínosnějším členem všech vlád od revoluce.

Vysvětlení je lehké. Jiří Čunek díky pohádkovým schopnostem vyprávět neuvěřitelné příběhy o čemkoliv a hlavně o sobě způsobil, že média na zveřejnění těchto příběhů vydělala cca 250 mld. Kč. Jednoduchým výpočtem zjistíme, že stát si díky tomu přišel na 47,5 mld. na DPH. Další DPH přiteče z tržeb skupiny Gipsy.cz zde

Viz příklady


Vláda schválila nižší DPH v restauracích či kadeřnictvích

30.3.2009

Vážení přátelé, konečně ta nic nedělající zkostnatělá vláda v demisi převzala rozumný nápad. Snížení DPH z výše uvedených služeb na dluh je to nejlepší, co mohla udělat. Návrh má pomoci zaměstnavatelům. Jak všichni dobře víme, běžné hospody a kadeřnické salóny takřka žádné zaměstnance nemají a jedou v opozicí neodsouhlaseném systému Švorc ( vyslovuj Švarc ). Na cenách služeb či jednotlivých produktů by se opatření údajně také projevit nemělo.

Návrh snížení DPH vyplývá z nedávné dohody ministrů financí EU, nepřímé daně jsou sladěny na úrovni EU ( viz Novinky.cz ). Je to rozumné. Opatření pomůže neexistujícím zaměstnancům, nepomůže spotřebitelům, pomůže to prý antikrizi. Ještě, že tu unii máme. Ona ví, jak s krizí zatočit.

Celkový dopad tohoto opatření na veřejné rozpočty ministerstvo financí odhaduje na tři miliardy až šest miliard korun. A to se vyplatí.


Definitivně se hospodářství uvolní

25.3.09

Tak jsme se konečně dočkali ! Zpívalo se v písničce o Gagarinovi. Tentokráte to však bude jiná káva. Náš vysněný budoucí předseda vlády zatočí s krizí nejen v naší zemi, ale i v celé Evropě. Američani zblednou závistí. A zblednou i majitelé USA t.j. Čína.

V naší zemi se rozdá vše, co ještě je, potřebným. Šrotovné bude nárokovatelné ze zákona a tak předhoníme Německo i Francii. Snížíme DPH do mínusu, dáme vyšší platy loajálním státním zaměstnancům, zvýšíme podporu trvale nepracujícím, navezeme další pracovníky z východních zemí a dáme jim sociální jistoty. Plíživou byrokratizací státu zvýšíme zásadně počet státních zaměstnanců. Pastelkovné, tužkovné je samozřejmost. Rozhodně budeme šetřit ještě méně, než vláda, kterou jsme s pomocí národní fronty vyhodili ze sedla. A koupíme si delší šály.

Z kapes daňových poplatníků zvýšíme příspěvky některým politickým stranám. Naši zahraniční poradci jsou tuze drazí. Vždyť jen kampaň do minulých voleb nás vyšla na 100.000.000 Kč ( ale vyplatila se a lidi to rozhodně rádi zaplatí ).

Na výši dluhů se můžeme vykašlat. On to někdo cvakne. To nás moc nezajímá.

Oranžová je dobrá. A až se oranžová s rudou spojí ...


Opatření proti krizi

15.2.2009

Dnes jsme s naším štábem Nervi-Urvi jednali o patřeních proti dopadu krize na naše hospodářství. Naši ekonomičtí odborníci doporučují několik zásadní změn v zákonech, které předložíme okamžitě premiérovi vlády ČR stávajícímu i tomu jistému budoucímu, pokud se však tento nestane předčasně prezidentem :


Vypadl jí zub

12.12.2008

Naší známé popíkové zpěvačce XX, několikanásobné slavici, vypadla šestka vpravo dole. Je z toho nešťastná, vypadá to na rozvod.


Je krize.

16.1.2009

Vážený pane ministře Kalousku,

myslíme si, že realitní kanceláře našeho typu jsou hnacím motorem naší ekonomiky a nejen naší. Dovolím si směle tvrdit, že jsme hnacím motorem ekonomiky Evropské Unie a celého světa. Určitě prospíváme světu více než automobilky. A jsme navíc ekologičtí.

Proto bych Vás chtěl požádat o přidělení dotace. Nasypte laskavě 3,25 miliardy Kč z peněz daňových poplatníků do naší kanceláře. Určitě se to vyplatí. Zachraňte naši kancelář, abychom nezvyšovali nezaměstnanost.

Pokud bychom tolik potřebné peníze neobdrželi dříve, než budou otevřeny plynové kohouty na východě, svoláme generální stávku realitních kanceláří a budeme naše oprávněné požadavky uplatňovat u vlády Bruselu.

Vezměte laskavě v potaz, že jsme Vám drželi palce ve Vašem souboji v vicepremiérem Čunkem.


Ceny bytů v Praze konečně poklesly.

20.2.2009

Ceny bytů v Praze konečně poklesly. Prý o celých 1,7%. Je to velký skok. Jeden metr čtverečný vybydleného panelákového bytu lze pořídit již jen za 87.540 Kč/m2 oproti dřívějším 92.320 Kč/m2. A to je znát. Banky budou ke klientům vstřícnější a to tak, aby se mohl nadosmrti zadlužit úplně každý!

 


Z krize si nic neděláme.

4.2.2009

Obchody se nedaří podle našich představ. Za listopad 2008 jsme měli tržby ve výši jen o něco nižší, než má náš Eurokomisař v Bruselu.

V prosinci to bylo o něco slabší.

V lednu 2009 tržby poklesly na úroveň platů "uvolněných předsedů výborů" krajských úřadů ( rozuměj Krajských národních výborů ).

A únor nevydá lépe.

Avšak máme příslib, že dostaneme státní dotace stejné jako lyžařské mistrovství světa v Liberci 2009. A budeme mít také hymnu. Na rozdíl od té mistrovské bude naše hymna trvat asi deset minut. Nyní hledáme skladatelský tým.

 

 

Ručně modelovaná keramika